Monday, 24 Jun 2024

Czy łatwo jest uzyskać kredyt w banku?

Kiedyś kredyty zaciągane były głównie w związku z dużymi inwestycjami, jak zakup mieszkania, czy samochodu. Dzisiaj kredyty coraz częściej zaciąga się na cele konsumpcyjne, związane z życiem codziennym i normalnymi wydatkami. Wzrosła ilość klientów zainteresowanych tym produktem i są to osoby w różnym wieku. Dla nich kredyt ratalny to często możliwość wyjazdu na wakacje, organizacji świąt, czy też zaspokojenia innych potrzeb. Banki oferują coraz korzystniejsze oprocentowanie takich kredytów konsumpcyjnych i znacznie łatwiej jest je otrzymać.

Wniosek o kredyt ratalny w banku

Dzisiaj wnioskować o kredyt w banku można na różne sposoby. Większość osób nadal korzysta z tradycyjnej ścieżki i udaje się do banku. Z powodzeniem można też złożyć wniosek drogą elektroniczną, na stronie banku lub poprzez aplikację mobilną. Niektóre banki takie wnioski przyjmują też drogą telefoniczną. Zdarza się, że kredyt w niewielkiej kwocie dostępny jest bez konieczności przedstawiania zaświadczeń, a bank weryfikuje jedynie BIK i historię rachunku klienta.

Jak długo czeka się na decyzję i środki?

W ramach uproszczonej procedury, kredyt ratalny można w banku uzyskać dosłownie od ręki. Bardzo często środki błyskawicznie przelewane są na rachunek wnioskodawcy, podobnie jak w przypadku słynnych chwilówek. Decyzja podejmowana jest w ciągu kilku minut, po analizie systemu komputerowego. Umowę można podpisać w banku, po dostarczeniu jej przez kuriera lub akceptując ją w ramach aplikacji bankowej.