Monday, 24 Jun 2024

Nowoczesne budownictwo- rodzaje popularnych domów

Inwestorzy, którzy planują budowę domu, zastanawiają się, jaki typ budynku będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Czy mają wybrać popularny dom parterowy, a może dom z poddaszem użytkowym lub piętrowy? Nowoczesne budownictwo poszukuje ekonomicznych i minimalistycznych rozwiązań. Jakie typy domów są obecnie najbardziej popularne i dla kogo są przeznaczone?

Domy parterowe

To rozwiązanie sprawdza się najlepiej na dużych działkach. Domy parterowe są stosunkowo tanie w budowie, gdyż nie ma w nich schodów, a parametry ścian nośnych i fundamentów są mniej wymagające, niż w domach z kondygnacjami. Dom parterowy to nie tylko rozwiązanie ekonomiczne, ale również bardzo praktyczne. Brak konieczności wchodzenia na piętro z pewnością doceni wiele osób. Co więcej, można w ten sposób uniknąć kłopotliwego wnoszenia ciężkich rzeczy po nieraz wąskich schodach.

Domy parterowe z poddaszem

Ten typ budownictwa jest bardzo chętnie wybierany przez polaków. Domy z poddaszem użytkowym są tańsze niż domy piętrowe i w zupełności wystarczające dla przeciętnej, czteroosobowej rodziny. Wielu ludzi wybiera ten rodzaj domu, ponieważ nadaje się on również na niewielką działkę i pozwala uzyskać sporą przestrzeń mieszkalną.

Domy piętrowe

Taki rodzaj domów nie należy dziś do najpopularniejszych, ale wciąż znajdzie się sporo jego zwolenników. Domy piętrowe to najlepsze rozwiązanie dla dużych rodzin oraz osób, które potrzebują większej przestrzeni. Sprawdzają się także w przypadku, kiedy w budynku ma być prowadzona firma, co jest dość często spotykane. Z uwagi na wyższe koszty eksploatacji, przede wszystkim ogrzewania, nie jest często wybierany przez inwestorów.