Monday, 24 Jun 2024

Co oznacza termin „wino w kegach”?

Wielu osobom znany jest zwrot „wino z beczki” czy „wino beczkowane” i odnosi się do naczynia, w którym wino przez określony czas dojrzewa, nabierając smaku i odcienia koloru drewna z którego beczka została wyprodukowana.

Czym jest „keg”?

Natomiast z pewnością mniej osób wie, co oznacza słowo „keg” bądź „kegi” a są to również beczki, lecz wykonane ze stali nierdzewnej, służące do przechowywania napojów alkoholowych typu piwo lub bezalkoholowych na przykład oranżady.


Beczki ze stali nierdzewnej produkowane są w kilku rozmiarach, w zależności od wielkości mają większą lub mniejszą pojemność. Wydobywanie z nich napoju odbywa się za pomocą specjalnego systemu rur zakończonych kranem. Wewnątrz beczki tworzone jest ciśnienie, dzięki któremu po odkręceniu kranu napój samoczynnie wylewa się przez otwarty zawór.

Bar mobilny – Prosecco Van

W beczki tego typu wyposażony jest mobilny bar, wynajmowany na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, eventy czy przyjęcia weselne, gdzie obsługa nalewaków prowadzących do beczek z napojami powierzana jest barmanom.


Mobilny bar na wesele Prosecco Van ze względu na swój atrakcyjny wygląd oraz niewielkie rozmiary chętnie jest wynajmowany na przyjęcia w każdym plenerze, a także do lokali. Wino w kegach umieszczonych na platformie przechowywane są w odpowiednio niskiej temperaturze, w której zachowują wszystkie swoje właściwości, takie jak smak, kolor czy zapach.

Dzięki niskiej temperaturze, zachowana jest wysoka higiena przechowywania napoju, ograniczająca rozwój drobnoustrojów i grzybów.