Monday, 24 Jun 2024

Dlaczego warto postawić własną szklarnię?

Posiadanie własnego ogrodu to ogromna przyjemność. W takim miejscu można bardzo miło spędzać wolny czas i dobrze się bawić. Bardzo ważne jest oczywiście, aby ogród został odpowiednio rozplanowany i aby dopasować właściwą roślinność. Planując przestrzeń ogrodową warto zastanowić się nad możliwością wybudowania niewielkiej szklarni przydomowej. Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu to stosunkowo niewielki koszt, a naprawdę wiele korzyści.

Co można uprawiać w szklarni?

• Przede wszystkim warzywa – pomidory, ogórki i wiele innych.
• Idealnie hoduje się w szklarni niektóre owoce – doskonały pomysł to hydroponiczna uprawa truskawek.
• Szklarnia to wspaniałe środowisko dla większości gatunków kwiatów.
• Można w niej wysiewać i hodować również zioła.

Wystarczą niedrogie płyty poliwęglanowe, aby postawić niewielki obiekt. Poliwęglan to wspaniały materiał, ponieważ cechuje go trwałość. Taka szklarnia jest również bardzo praktyczna, ponieważ łatwo jest utrzymać ją w czystości. Raz na jakiś czas wystarczy umyć ją myjką ciśnieniową. Na pewno szklarnia z poliwęglanu to znacznie lepsze rozwiązanie, niż zwykły plastik, szkło, czy folia.

Gdzie można kupić taką szklarnię?

Każdy producent daszków na drzwi, który oferuje daszki z tworzywa poliwęglanowego na pewno oferuje też płyty z tego tworzywa, za pomocą których można z łatwością skonstruować własną szklarnię. Istnieje oczywiście możliwość zakupienia gotowej szklarni wraz z montażem. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba się liczyć z nieco wyższymi kosztami.