Monday, 24 Jun 2024

Duże przeszklenia w nowoczesnych domach

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech współczesnych domów są rzucające się w oczy, duże okna. Nowoczesne budownictwo pokochało to rozwiązanie- duże przeszklenia są stosowane właściwie już w większości projektów domów ! Czy takie rozwiązanie warto zastosować w swoim domu? Jakie są wady i zalety dużych okien?

Wyjątkowy design

Dzięki dużym przeszkleniom, dom wygląda bardzo nowocześnie i efektownie, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Najlepiej prezentują się okna wychodzące na zadbany ogród. Takie okna pozwalają na dotarcie dużej ilości naturalnego światła do wnętrza, dzięki czemu jest ono jaśniejsze i wydaje się bardziej przestronne. Duże przeszklenia to bardzo stylowe rozwiązanie, stosowane przede wszystkim w salonie, ale sprawdzi się także w innych pomieszczeniach.

Wady dużych okien

Jak wszystko, także duże przeszklenia mają swoje gorsze strony. Jakie wady mają tego rodzaju okna? Niestety, pozwalają one na duże utraty ciepła. Dotyczy to przede wszystkim tańszych okien o wysokiej przenikalności ciepła. Dlatego przy zakupie należy koniecznie zwrócić uwagę na ich parametry.
Zimą przeszklenia utrudniają ogrzewanie, natomiast latem mogą powodować, że wnętrze będzie się nagrzewało aż zanadto i konieczne będzie zasłanianie okien.
Inną wadą dużych przeszkleń jest wyraźna widoczność wnętrza domu. Ma to szczególne znaczenie jeśli w bliskim otoczeniu domu znajdują się sąsiedzi, którzy doskonale mogą widzieć, co się dzieje na przykład w salonie. Wielu osobom może przeszkadzać tak duża widoczność i mogą czuć się z tego powodu niekomfortowo we własnym domu.