Monday, 24 Jun 2024

Wynajem rusztowań

Przy każdym remoncie bardzo przydaje się sprzęt do prac na wysokościach. Najczęściej jest to drabina malarska lub drabina zaopatrzona w niewielki podest. Warto jednak zaznaczyć, że taki sprzęt nadaje się głównie do niewielkich prac remontowych, natomiast do kompleksowych robót budowlanych i remontów na większą skalę zaleca się zastosowanie rusztowań.

Wynajem rusztowań

Firmy remontowe na wyposażeniu posiadają zazwyczaj własne rusztowania, ale na użytek prywatny można taki sprzęt wypożyczyć. Na rynku istnieje wiele wypożyczalni rusztowań oraz całego osprzętu remontowo-budowlanego. Firmy te oferują kilka rodzajów rusztowań, między innymi podwieszane, stacjonarne lub przejezdne, które stosowane są do prac remontowych w różnym zakresie.

Charakterystyka rusztowań

Rusztowania budowlane to konstrukcja metalowa, zazwyczaj stalowa, poprzedzielana drewnianymi lub stalowymi (rodzaj kratownicy) podestami i otoczona barierkami. celem zabezpieczenia przed wypadnięciem pracujących tam osób. Dzięki nieograniczonej możliwości powiększania rusztowania, dokładając kolejne moduły, można zbudować konstrukcję sięgającą bardzo wysokich punktów remontowanego obszaru. Montaż rusztowania jest bardzo prosty – gotowe elementy należy według instrukcji dokładnie do siebie dopasować, połączyć za pomocą odpowiednio dopasowanych łączników, przytwierdzić do podłoża, zabezpieczyć siatkami lub plandekami i ustabilizować.

Rusztowania, aby właściwie spełniły swoją funkcję muszą mieć certyfikat bezpieczeństwa – bez tego dokumentu sprzęt nie powinien być dopuszczony do prac na wysokościach.